Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to eo translation catalogue (30 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Content
eo: Enhavo

en: Groups
eo: Grupoj

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Actions
eo: Agoj

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Image
eo: Bildo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Outline
eo: Skemo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: View
eo: Vidu

en: Region
eo: Regiono

en: Text
eo: Teksto

en: Add term
eo: Aldonu terminon

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Location
eo: Loko

en: Button
eo: Butono

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Undo
eo: Malfaru

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko
