Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to gl translation catalogue (49 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Content
gl: Contido

en: Groups
gl: Grupos

en: Author
gl: Autor/a

en: Actions
gl: Accións

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Edit
gl: Editar

en: Image
gl: Imaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Outline
gl: Esquema

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Icon
gl: Icona

en: View
gl: Ver

en: Section
gl: Sección

en: Region
gl: Área

en: Updated
gl: Actualizado

en: Text
gl: Texto

en: Layout
gl: Disposición

en: Add term
gl: Engadir termo

en: Component
gl: Compoñente

en: Components
gl: Compoñentes

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Created
gl: Creado

en: Location
gl: Localización

en: Gallery
gl: Galería

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Button
gl: Botón

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Close
gl: Pechar

en: Save Changes
gl: Gardar os Cambios

en: Authored on
gl: Creado en

en: Undo
gl: Desfacer

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Changed
gl: Cambiado

en: Redo
gl: Refacer

en: Expand
gl: Despregar

en: Default theme
gl: Tema predeterminado

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Bundle
gl: Paquete

en: Styles
gl: Estilos

en: @name field is required.
gl: O campo @name é requirido.
