Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to he translation catalogue (52 entries)

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Groups
he: קבוצות

en: Author
he: מחבר/ת

en: Actions
he: פעולות

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Outline
he: מתאר

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Icon
he: סמל

en: View
he: צפיה

en: Region
he: איזור

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Add term
he: הוספת סיווג

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Created
he: נוצר

en: Location
he: מיקום

en: Gallery
he: גלריה

en: Heading
he: כותרת

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Button
he: כפתור

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Close
he: סגירה

en: Authored on
he: בתאריך

en: Undo
he: ביטול

en: Video
he: וידאו

en: Duplicate
he: שכפול

en: Changed
he: השתנה

en: Redo
he: ביצוע מחדש

en: Expand
he: הרחב

en: Default theme
he: עיצוב ברירת המחדל

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: Card
he: קלף

en: Experimental
he: נסיוני

en: Styles
he: סגנונות

en: Edit @type
he: ערוך @type

en: Create @type
he: יצירת @type

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.
