Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to it translation catalogue (52 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Groups
it: Gruppi

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Quote
it: Cita

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Outline
it: Struttura

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Icon
it: Icona

en: View
it: Visualizza

en: Section
it: Sezione

en: Region
it: Regione

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: Add term
it: Aggiungi termine

en: Component
it: Componente

en: Components
it: Componenti

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Location
it: Posizione

en: Heading
it: Intestazione

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Button
it: Pulsante

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Close
it: Chiudi

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Authored on
it: Creato il

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Changed
it: Modificato

en: Templates
it: Template

en: Redo
it: Rifai ultima operazione annullata

en: Expand
it: Espandi

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: Add component
it: Aggiungi componente

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Bundles
it: Bundle

en: Experimental
it: Sperimentale

en: Styles
it: Stili

en: Delete component
it: Elimina componente

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
