Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to ja translation catalogue (57 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Groups
ja: グループ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Quote
ja: 料金

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Outline
ja: アウトライン

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Icon
ja: アイコン

en: View
ja: ビュー

en: Section
ja: セクション

en: Region
ja: リージョン

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Add term
ja: タームを追加

en: Component
ja: コンポーネント

en: Components
ja: コンポーネント

en: User
ja: ユーザー

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Created
ja: 作成

en: Location
ja: 場所

en: Heading
ja: 見出し1

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Mobile
ja: モバイル

en: Button
ja: ボタン

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Close
ja: 閉じる

en: Save Changes
ja: 変更を保存

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Undo
ja: 元に戻す

en: Video
ja: ビデオ

en: Duplicate
ja: 複製

en: Changed
ja: 変更済

en: Templates
ja: テンプレート

en: Redo
ja: やり直し

en: Expand
ja: 展開

en: Default theme
ja: デフォルトテーマ

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundles
ja: バンドル

en: Bundle
ja: バンドル

en: Card
ja: カード

en: Experimental
ja: 試験的

en: Styles
ja: スタイル

en: Star
ja: スター

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: Divider
ja: 区切り線
