Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to lt translation catalogue (52 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Content
lt: Turinys

en: Groups
lt: Grupės

en: Author
lt: Autorius

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Quote
lt: Kaina

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Outline
lt: Apybraiža

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Icon
lt: Piktograma

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Section
lt: Sekcija

en: Region
lt: Sritis

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: Text
lt: Tekstas

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: Add term
lt: Pridėti terminą

en: Component
lt: Komponentas

en: Components
lt: Komponentai

en: User
lt: Narys

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Created
lt: Sukurta

en: Location
lt: Vieta

en: Heading
lt: Antraštė

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Button
lt: Mygtukas

en: Save changes
lt: Išsaugoti pakeitimus

en: Close
lt: Uždaryti

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Undo
lt: Atšaukti

en: Duplicate
lt: Kopijuoti

en: Changed
lt: Pakeista

en: Templates
lt: Šablonai

en: Expand
lt: Išplėsti

en: Default theme
lt: Numatytoji tema

en: Entity type
lt: Esybės tipas

en: Bundles
lt: Rinkiniai

en: Bundle
lt: Paketas

en: Experimental
lt: Eksperimentinė

en: Styles
lt: Stiliai

en: Star
lt: Pažymėti

en: @name field is required.
lt: @name laukelis yra privalomas.

en: Divider
lt: Skyriklis
