Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to lv translation catalogue (53 entries)

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Content
lv: Saturs

en: Groups
lv: Grupas

en: Author
lv: Autors

en: Actions
lv: Darbības

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Edit
lv: Labot

en: Quote
lv: Citāts

en: Image
lv: Attēls

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Outline
lv: Izklāsts

en: Label
lv: Etiķete

en: Save
lv: Saglabāt

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Icon
lv: Ikona

en: View
lv: Skatīt

en: Region
lv: Reģions

en: Updated
lv: Atjaunināts

en: Text
lv: Teksts

en: Layout
lv: Izkārtojums

en: Add term
lv: Pievienot terminu

en: Component
lv: Komponents

en: Components
lv: Komponentes

en: User
lv: Lietotājs

en: Content type
lv: Satura veids

en: Created
lv: Izveidots

en: Location
lv: Atrašanās vieta

en: Gallery
lv: Galerija

en: Heading
lv: Virsraksts

en: Width
lv: Platums

en: Height
lv: Augstums

en: Mobile
lv: Mobīlais telefona nr.

en: Button
lv: Poga

en: Save changes
lv: Saglabāt izmaiņas

en: Close
lv: Aizvērt

en: Save Changes
lv: Saglabāt Izmaiņas

en: Authored on
lv: Sagatavots

en: Undo
lv: Atcelt

en: Duplicate
lv: Dublicēt

en: Changed
lv: Labots

en: Redo
lv: Atatsaukt

en: Default theme
lv: Noklusējuma tēma

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Bundles
lv: Komplekti

en: Bundle
lv: Komplekts

en: Card
lv: Kartiņa

en: Experimental
lv: Eksperimentāls

en: Styles
lv: Stili

en: Create @type
lv: Izveidot saturu: @type

en: @name field is required.
lv: Lauks "@name" ir obligāts.
