Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Groups
oc: Gropes

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Outline
oc: Estructura

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Section
oc: Seccion

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: Add term
oc: Apondre un tèrme

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Location
oc: Emplaçament

en: Heading
oc: Entèsta

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Close
oc: Tampar

en: Save Changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Undo
oc: Anullar

en: Changed
oc: Modificat

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: Expand
oc: Desplegar

en: Default theme
oc: Tèma per defaut

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Styles
oc: Estils

en: Edit @type
oc: Modificar @type
