Mercury Editor (3.0.0-alpha14) - en to uk translation catalogue (71 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Groups
uk: Групи

en: Author
uk: Автор

en: Actions
uk: Дії

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Quote
uk: Цитувати

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Outline
uk: Підшивка

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Icon
uk: Піктограма

en: View
uk: Перегляд

en: Section
uk: Розділ

en: Region
uk: Область

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Add term
uk: Додати термін

en: Component
uk: Компонент

en: Components
uk: Компоненти

en: User
uk: Користувач

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Created
uk: Створено

en: Location
uk: Місце розташування

en: Gallery
uk: Галерея

en: Heading
uk: Заголовок

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Add Item
uk: Додати елемент

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Button
uk: Кнопка

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Close
uk: Закрити

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Authored on
uk: Створено

en: Undo
uk: Скасувати

en: Video
uk: Відео

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Changed
uk: Змінено

en: Templates
uk: Шаблони

en: Redo
uk: Повторити

en: Layouts
uk: Макети

en: Expand
uk: Розкрити

en: New template
uk: Новий шаблон

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Add component
uk: Додати компонент

en: Menu Settings
uk: Налаштування меню

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Card
uk: Картка

en: Experimental
uk: Експериментальний

en: Styles
uk: Стилі

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Edit @type
uk: Редагувати @type

en: Delete component
uk: Видалити компонент

en: Star
uk: Зірка

en: Create @type
uk: Створити @type

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Apply Changes
uk: Застосувати зміни

en: Paragraph type
uk: Тип абзацу

en: Show sidebar
uk: Показати бічну панель

en: Divider
uk: Розділювач

en: Example Configuration
uk: Приклад конфігурації
