Mercury Editor (3.0.0-alpha15) - en to hi translation catalogue (47 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Groups
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Outline
hi: रूपरेखा

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Icon
hi: चिन्ह

en: View
hi: देखें

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Add term
hi: पद जोडें

en: Component
hi: अंग

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Created
hi: निर्मित

en: Location
hi: स्थान

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Button
hi: बटन

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Close
hi: बंद करे

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: Video
hi: वीडियो

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Changed
hi: बदल गया

en: Expand
hi: विस्तृत करें

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: Card
hi: कार्ड
