Mercury Editor (3.0.0-alpha15) - en to hr translation catalogue (40 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Groups
hr: Grupe

en: Author
hr: Autor

en: Actions
hr: Akcije

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Outline
hr: Korice

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Icon
hr: Ikona

en: View
hr: Pregled

en: Section
hr: Sekcija

en: Region
hr: Regija

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Add term
hr: Dodaj pojam

en: Component
hr: Komponenta

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Created
hr: Stvoreno

en: Location
hr: Lokacija

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Button
hr: Gumb

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: Save Changes
hr: Spremi promjene

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Undo
hr: Poništi

en: Expand
hr: Raširi

en: Default theme
hr: Zadani predložak

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Styles
hr: Stilovi

en: Edit @type
hr: Uredi @type
