Mercury Editor (3.0.0-alpha15) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Groups
pt: Grupos

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Outline
pt: Estrutura

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: Icon
pt: Ícone

en: View
pt: Mostrar

en: Region
pt: Região

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Add term
pt: Adicionar termo

en: Component
pt: Componente

en: Components
pt: Componentes

en: User
pt: Utilizador

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: Location
pt: Localização

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Button
pt: Botão

en: Close
pt: Fechar

en: Authored on
pt: Criado em

en: Undo
pt: Desfazer

en: Video
pt: Vídeo

en: Duplicate
pt: Duplicados

en: Changed
pt: Alterado

en: Redo
pt: Refazer

en: Expand
pt: Expandir

en: Default theme
pt: O tema predefinido

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Card
pt: Cartão

en: Styles
pt: Estilos

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.
