Mercury Editor (3.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Groups
tr: Gruplar

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Add term
tr: Terim ekle

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Undo
tr: Geri al

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Changed
tr: Değişti

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Redo
tr: İleri al

en: Expand
tr: Genişlet

en: Default theme
tr: Ön tanımlı tema

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Experimental
tr: Deneysel

en: Styles
tr: Biçemler

en: Edit @type
tr: @type düzenle
