Mercury Editor (3.0.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Layout
ar: تخطيط

en: Add term
ar: إضافة مصطلح

en: ID
ar: المعرف ID

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Created
ar: الإنشاء

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Undo
ar: تراجع

en: Duplicate
ar: استنساخ

en: Changed
ar: تم التغير

en: Templates
ar: القوالب

en: Redo
ar: إعادة

en: Expand
ar: توسيع

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundles
ar: حزم

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Experimental
ar: تجريبي
