Mercury Editor (3.0.0-alpha5) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Add term
cy: Ychwanegu term

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Undo
cy: Dadwneud
