Mercury Editor (3.0.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Groups
hu: Csoportok

en: Author
hu: Szerző

en: Actions
hu: Műveletek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Created
hu: Létrehozva

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Mobile
hu: Mobil

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Changed
hu: Módosítva

en: Templates
hu: Sablonok

en: Redo
hu: Ismét

en: Expand
hu: Kiterjeszt

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Menu Settings
hu: Menü beállításai

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Experimental
hu: Kísérleti

en: Styles
hu: Stílusok

en: Desktop
hu: Asztali számítógép

en: Edit @type
hu: @type szerkesztése

en: Create @type
hu: @type létrehozása

en: Paragraph type
hu: Bekezdéstípus

en: Exit
hu: Kijárat
