Mercury Editor (3.0.0-alpha7) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Groups
id: Grup-grup

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Layout
id: Tata letak

en: Add term
id: Tambah istilah

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Undo
id: Batalkan

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Changed
id: Berubah

en: Templates
id: Templat

en: Redo
id: Kembalikan

en: Expand
id: Perluas

en: Default theme
id: Tema bawaan

en: Menu Settings
id: Pengaturan menu

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Experimental
id: Uji Coba

en: Styles
id: Gaya
