Mercury Editor (3.0.0-alpha7) - en to ru translation catalogue (44 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Groups
ru: Группы

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Layout
ru: Макет

en: Add term
ru: Добавить термин

en: Content type
ru: Тип материала

en: Created
ru: Создано

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: Save Changes
ru: Сохранить изменения

en: Authored on
ru: Создан в

en: Undo
ru: Отмена

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Changed
ru: Изменение

en: Templates
ru: Шаблоны

en: Redo
ru: Повторить

en: Expand
ru: Развернуть

en: Default theme
ru: Стандартная тема

en: Menu Settings
ru: Настройки меню

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Experimental
ru: Экспериментальный

en: Styles
ru: Стили

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Edit @type
ru: Редактировать @type

en: Create @type
ru: Создать @type

en: Paragraph type
ru: Тип параграфа

en: Show sidebar
ru: Отображать боковую панель
