Mercury Editor (3.0.0-alpha9) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Layout
fa: آرایش

en: Add term
fa: افزودن واژه

en: ID
fa: شناسه

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Redo
fa: از نو

en: Expand
fa: گسترش دادن

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: Menu Settings
fa: تنظیمات منو

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Styles
fa: استایل ها

en: Paragraph type
fa: نوع پاراگراف
