Mercury Editor (3.0.0-alpha9) - en to fil translation catalogue (16 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Content
fil: Nilalaman

en: Groups
fil: Mga grupo

en: Author
fil: May akda

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: View
fil: Tingnan

en: Updated
fil: Nabago

en: Add term
fil: Magdagdag nang kataga

en: Created
fil: Inilikha
