Mercury Editor (3.0.0-alpha9) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Groups
nl: Groepen

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Layout
nl: Lay-out

en: Add term
nl: Term toevoegen

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Add Item
nl: Item toevoegen

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Expand
nl: Uitklappen

en: Default theme
nl: Standaardthema

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Experimental
nl: Experimenteel

en: Styles
nl: Stijlen

en: Edit @type
nl: @type bewerken

en: Delete component
nl: Component verwijderen

en: Create @type
nl: @type aanmaken

en: Paragraph type
nl: Paragraaftype

en: Example Configuration
nl: Voorbeeldinstellingen
