Mercury Editor Page Templates (1.0.4) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Layout
fa: آرایش

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Paragraph
fa: فقره

en: About
fa: درباره

en: Default theme
fa: قالب پیشفرض

en: Paragraph type
fa: نوع فقره
