Mercury Editor Page Templates (1.0.6) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Configuration
it: Configurazione

en: Other
it: Altro

en: Templates
it: Template

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: About
it: Informazioni

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: Experimental
it: Sperimentale
