Merge translations (8.x-1.0) - en to el translation catalogue (6 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Language
el: Γλώσσα

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Multilingual
el: Πολύγλωσσο

en: Translation
el: Μετάφραση
