Merge translations (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Language
pl: Język

en: Published
pl: Opublikowane

en: Do nothing
pl: Nie nie rób

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Remove node
pl: Usuń węzeł

en: Import translations
pl: Importuj tłumaczenia

en: Merge Translations
pl: Scalanie tłumaczeń

en: Merge translations
pl: Scal tłumaczenia

en: Allow merge node translations
pl: Zezwalaj na scalanie tłumaczeń w węzłach

en: <b>@language (Original language)</b>
pl: <b>@language (Język oryginalny)</b>

en: Action with source node after import
pl: Akcja do wykonania z węzłem źródłowym po zaimportowaniu

en: Translation source and target can not be the same
pl: Węzeł źródłowy i docelowy nie mogą być takie same

en: Node @node has been removed.
pl: Węzeł @node został usunięty.

en: Add @langcode translation to node @title.
pl: Dodaj @langcode tłumaczenie do węzła @title.

en: Translation @langcode already exist in node @title.
pl: Tłumaczenie @langcode już istnieje w węźle @title.

en: Translation for this content type is disabled now. Go to <a href="@link">Settings page</a>.
pl: Tłumaczenia dla tego typu zawartości są aktualnie wyłączone. Przejdź do <a href="@link">strony ustawień</a>.

en: Allows users to merge node translations.
pl: Pozwala użytkownikom na scalanie tłumaczeń w węzłach

en: Merge translations of %label
pl: Scal tłumaczenia %label
