Merge translations (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Language
ro: Limba

en: Published
ro: Publicat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Multilingual
ro: Multilingv

en: Translation
ro: Traducere
