Merge translations (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Language
ru: Язык

en: Published
ru: Опубликовано

en: Do nothing
ru: Ничего не делать

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Multilingual
ru: Многоязычность

en: Translation
ru: Перевод
