Merge translations (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Language
ar: اللغة

en: Published
ar: منشور

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Multilingual
ar: متعدد اللغات

en: Translation
ar: الترجمة
