Merge translations (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Language
fa: زبان

en: Published
fa: منتشر شده

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: Translation
fa: ترجمه
