Merge translations (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Status
fr: État

en: Language
fr: Langue

en: Published
fr: Publié

en: Do nothing
fr: Ne rien faire

en: Not published
fr: Non publié

en: Multilingual
fr: Multilingue

en: Translation
fr: Traduction
