Merge translations (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Language
uk: Мова

en: Published
uk: Опубліковано

en: Do nothing
uk: Нічого не робити

en: Not published
uk: Не опубліковано

en: Multilingual
uk: Багатомовність

en: Translation
uk: Переклад

en: Remove node
uk: Вилучити вузол
