Mermaid Diagram Field (1.0.4) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Inline
ru: В линию

en: Key
ru: Ключ

en: Caption
ru: Подпись

en: Field types
ru: Типы полей

en: Modal
ru: Модальное окно
