Mermaid Diagram Field (1.0.6) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Title
it: Titolo

en: None
it: Nessuno

en: Inline
it: In linea

en: Key
it: Chiave

en: Caption
it: Didascalia

en: Field types
it: Tipi di campo
