MesPronos (8.x-1.0-alpha10) - en to ro translation catalogue (44 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Remove
ro: Elimină

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Help
ro: Ajutor

en: Archive
ro: Arhivă

en: View
ro: Afişează

en: Visible
ro: Vizibil

en: Statistics
ro: Statistici

en: Created
ro: Creat

en: Points
ro: Puncte

en: Page
ro: Pagina

en: Logo
ro: Siglă

en: Group ID
ro: ID-ul grupului

en: Authored by
ro: Autor

en: Details
ro: Detalii

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Day
ro: Zi

en: full
ro: plin

en: Stats
ro: Statistici

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: My account
ro: Contul meu

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Access code
ro: Cod de acces

en: Reference for usage, configuration, and modules.
ro: Referință pentru utilizare, configurare și module.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
ro: Construiți un site personalizat, fără funcționalități pre-configurate. Adecvat pentru utilizatorii avansați.
