MesPronos (8.x-1.0-alpha12) - en to nl translation catalogue (71 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: Archive
nl: Archief

en: View
nl: Weergeven

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Statistics
nl: Statistieken

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Points
nl: Punten

en: Page
nl: Pagina

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Game
nl: Spel

en: Send
nl: Versturen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Members
nl: Leden

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: My groups
nl: Mijn groepen

en: Day
nl: Dag

en: full
nl: volledig

en: Stats
nl: Statistieken

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Member list
nl: Ledenlijst

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Draw
nl: Gelijk

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Results
nl: Resultaten

en: Team
nl: Ploeg

en: Leagues
nl: Competities

en: Teams
nl: Ploegen

en: Match
nl: Overeenkomst

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Join
nl: Lid worden

en: Apply
nl: Toepassen

en: Join group
nl: Lid worden van groep

en: Leave group
nl: Groep verlaten

en: Language code
nl: Taalcode

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: My account
nl: Mijn account

en: Sports
nl: Sport

en: Creator
nl: Maker

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Leave
nl: Verlaten

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: My group
nl: Mijn groep

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Add Team
nl: Team

en: Reminder
nl: Herinnering

en: Minimal
nl: Minimaal

en: Edit my account
nl: Mijn account bewerken

en: Reference for usage, configuration, and modules.
nl: Helpinformatie voor gebruik, instellingen en modules raadplegen.

en: The unique ID of the group.
nl: De unieke groeps-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: Appliquer
nl: Toepassen

en: Réinitialiser
nl: Reset

en: Add team
nl: Gebruikers uit dit team toevoegen

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
nl: Bouw een aangepaste site zonder vooraf ingestelde functionaliteit. Geschikt voor gevorderde gebruikers.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
