MesPronos (8.x-1.0-alpha13) - en to da translation catalogue (60 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Delete
da: Slet

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Remove
da: Fjern

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Archive
da: Arkiv

en: View
da: Vis

en: Visible
da: Synlig

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Statistics
da: Statistik

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Points
da: Point

en: Page
da: Side

en: Group ID
da: Gruppe ID

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Members
da: Medlemmer

en: Group name
da: Navn

en: My groups
da: Mine grupper

en: Day
da: Dag

en: full
da: fuld

en: Stats
da: Statistik

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Log out
da: Log ud

en: Results
da: Resultater

en: Team
da: Hold

en: Match
da: Resultat

en: Changed
da: Ændret

en: Join
da: Tilmeld

en: Apply
da: Udfør

en: Join group
da: Tilmeld gruppe

en: Leave group
da: Forlad gruppen

en: Language code
da: Sprogkode

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: My account
da: Min konto

en: Offset
da: Forskydning

en: Sports
da: Sport

en: Creator
da: Skaber

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Leave
da: Forlad

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Edit my account
da: Redigér konto

en: Reference for usage, configuration, and modules.
da: Reference til brug, konfiguration og moduler.

en: Asc
da: Stigende

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
da: Byg et site uden prækonfigureret funktionalitet. Egnet til avancerede brugere.
