MesPronos (8.x-1.0-alpha14) - en to fa translation catalogue (55 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Remove
fa: حذف

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: Archive
fa: آرشیو

en: Visible
fa: نمایان

en: Teaser
fa: خلاصه

en: ID
fa: شناسه

en: Statistics
fa: آمار

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Points
fa: امتیازها

en: Page
fa: صفحه

en: Logo
fa: آرم

en: Group ID
fa: شناسه گروه

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Send
fa: ارسال

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: Group name
fa: نام گروه

en: My groups
fa: گروه‌های من

en: Day
fa: روز

en: full
fa: کامل

en: Stats
fa: وضعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Log out
fa: خروج

en: Results
fa: نتایج

en: Match
fa: مطابق است

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: My account
fa: حساب من

en: Offset
fa: جابجایی

en: Creator
fa: سازنده

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Edit my account
fa: ویرایش حساب من

en: Reference for usage, configuration, and modules.
fa: مرجعی برای استفاده‌ها, تنظیمات و ماژول‌ها.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
