MesPronos (8.x-1.0-alpha14) - en to is translation catalogue (42 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: ID
is: Kenni

en: Statistics
is: Tölfræði

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Logo
is: Táknmynd

en: Authored by
is: Höfundur

en: Send
is: Senda

en: Members
is: Meðlimir

en: My groups
is: Hóparnir mínir

en: Day
is: Dagur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Log out
is: Útskrá

en: Results
is: Niðurstöður

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: My account
is: Aðgangurinn minn

en: Creator
is: Stofnandi

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Edit my account
is: Breyta mínum aðgangi
