MesPronos (8.x-1.0-alpha14) - en to pt translation catalogue (66 entries)

en: Home
pt: Início

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Remove
pt: Remover

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Help
pt: Ajuda

en: Archive
pt: Arquivo

en: Visible
pt: Visível

en: Teaser
pt: Resumo

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Points
pt: Pontos

en: Page
pt: Página

en: Logo
pt: Logótipo

en: Group ID
pt: ID de Grupo

en: Authored by
pt: Criado por

en: Send
pt: Enviar

en: Members
pt: Membros

en: Group name
pt: O nome do grupo

en: My groups
pt: Meus grupos

en: Day
pt: Dia

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Member list
pt: Lista de Membros

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Log out
pt: Encerrar sessão

en: Results
pt: Resultados

en: Team
pt: Equipa

en: Teams
pt: Equipas

en: Match
pt: Coincidente

en: Changed
pt: Alterado

en: Join
pt: Juntar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Join group
pt: Aderir ao grupo

en: Leave group
pt: Sair do grupo

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: My account
pt: A minha conta

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Sports
pt: Desporto

en: Creator
pt: Criador

en: Dashboard
pt: Painel de controlo

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: Leave
pt: Deixar

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Reminder
pt: Lembrete

en: Minimal
pt: Mínimo

en: Edit my account
pt: Editar a minha conta

en: Reference for usage, configuration, and modules.
pt: Referências de utilização e configuração de módulos.

en: The unique ID of the group.
pt: ID exclusiva do grupo.

en: The ID of the entity.
pt: ID da entidade.

en: Master
pt: Principal

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
pt: Construa uma página web sem funcionalidades pré-configuradas. Adequado para utilizadores avançados.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
