MesPronos (8.x-1.0-alpha14) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Remove
tr: Kaldır

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Help
tr: Yardım

en: Archive
tr: Arşiv

en: Visible
tr: Görünür

en: Teaser
tr: Özet

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Points
tr: Puanlar

en: Page
tr: Sayfa

en: Group ID
tr: Grup ID

en: Authored by
tr: Yazan

en: Send
tr: Gönder

en: Desc
tr: Azalan

en: Members
tr: Üyeler

en: My groups
tr: Gruplarım

en: Day
tr: Gün

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Log out
tr: Çıkış

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Team
tr: Takım

en: Teams
tr: Takımlar

en: Changed
tr: Değişti

en: Join
tr: Katıl

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: My account
tr: Hesabım

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Dashboard
tr: Pano

en: Leave
tr: Ayrıl

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Minimal
tr: En az

en: Reference for usage, configuration, and modules.
tr: Kullanım, yapılandırma ve eklentiler için başvuru kaynakları.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
tr: Önceden ayarlanmış işlevler olmadan özel bir site yapın. İleri kullanıcılar için uygundur.
