MesPronos (8.x-1.0-alpha14) - en to uk translation catalogue (77 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Remove
uk: Вилучити

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Help
uk: Довідка

en: Archive
uk: Архів

en: Visible
uk: Видиме

en: Teaser
uk: Анонс

en: Statistics
uk: Статистика

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Points
uk: Пунктів

en: Page
uk: Сторінка

en: Logo
uk: Логотип

en: Group ID
uk: ID групи

en: Authored by
uk: Автор

en: Game
uk: Гра

en: Send
uk: Надіслати

en: Desc
uk: Спад

en: Members
uk: Учасники

en: Group name
uk: Назва групи

en: My groups
uk: Мої групи

en: Day
uk: День

en: full
uk: повний

en: Stats
uk: Статистика

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Draw
uk: Роздати

en: Log out
uk: Вихід

en: Results
uk: Результати

en: Team
uk: Команда

en: League
uk: Ліга

en: Teams
uk: Команди

en: Match
uk: Збігається

en: Changed
uk: Змінено

en: Join
uk: Увійти

en: Apply
uk: Застосувати

en: Join group
uk: Приєднатися до групи

en: Leave group
uk: Вийти з групи

en: Mark
uk: Позначити

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: My account
uk: Мій обліковий запис

en: Offset
uk: Зміщення

en: Sports
uk: Спорт

en: Games
uk: Ігри

en: Creator
uk: Автор

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Leave
uk: Залишити

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Sport
uk: Спортивні

en: Reminder
uk: Нагадування

en: Minimal
uk: Мінімальний

en: Edit my account
uk: Редагувати мій обліковий запис

en: Reference for usage, configuration, and modules.
uk: Довідник про використання, налаштовування та модулі.

en: The unique ID of the group.
uk: Унікальний ідентифікатор групи.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Build a custom site without pre-configured functionality. Suitable for advanced users.
uk: Створити власний сайт без попередньо налаштованої функціональності. Підходить для досвідчених користувачів.

en: User block
uk: Блок користувача

en: Game Settings
uk: Налаштування гри

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
