MesPronos (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Teaser
it: Anteprima

en: Created
it: Creato

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: Group name
it: Nome gruppo

en: Changed
it: Modificato

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Creator
it: Utente

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione
