Message (8.x-1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Message text
tr: İleti metni

en: Desc
tr: Azalan

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Template
tr: Şablon

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Messages
tr: İletiler

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: Days
tr: Günler

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Quota
tr: Kota

en: Apply
tr: Uygula

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Node reference
tr: Düğüm göndermesi

en: Language code
tr: Dil kodu

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Author name
tr: Yazar adı

en: Message settings
tr: İleti ayarları

en: messages
tr: iletiler

en: Delete selected content
tr: Seçilen içeriği sil

en: Deleted @count posts.
tr: @count gönderi silindi.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
tr[0]: Bu öğeyi/öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Tools that enhance the user interface.
tr: Kullanıcı arayüzünü zenginleştiren araçlar.

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Message ID
tr: İleti ID'si

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
