Message (8.x-1.0-alpha6) - en to nl translation catalogue (57 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Message text
nl: Berichttekst

en: Desc
nl: Aflopend

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Messages
nl: Berichten

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Node title
nl: Node-titel

en: Days
nl: Dagen

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Message Text
nl: Berichttekst

en: Apply
nl: Toepassen

en: Add another item
nl: Item toevoegen

en: Node reference
nl: Nodereferentie

en: Language code
nl: Taalcode

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Add message
nl: Voeg een bericht toe

en: Field settings
nl: Veldinstellingen

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Message templates
nl: Berichten templates

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Author name
nl: Naam auteur

en: Published date
nl: Publiceerdatum

en: Message settings
nl: Berichtinstellingen

en: Delete selected content
nl: Geselecteerde inhoud verwijderen

en: Deleted @count posts.
nl: @count berichten verwijderd.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
nl[0]: Weet u zeker dat u dit bestand wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u deze bestanden wilt verwijderen?

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: Tools that enhance the user interface.
nl: Hulpmiddelen die de interface voor gebruikers uitbreiden.

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Weight for row @number
nl: Gewicht voor regel @number

en: Message ID
nl: Bericht-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: Purge settings
nl: Purge-instellingen

en: Replace tokens
nl: Tokens vervangen

en: With selection
nl: Met selectie

en: The message UUID.
nl: De bericht-UUID

en: The message language code.
nl: De taalcode van het bericht.
