Message (8.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (62 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Created
sv: Skapad

en: Page
sv: Sida

en: Published
sv: Publicerad

en: Message text
sv: Meddelandetext

en: Desc
sv: Fallande

en: Arguments
sv: Argument

en: Template
sv: Mall

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Messages
sv: Meddelanden

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Node title
sv: Titel för nod

en: Days
sv: Dagar

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: Quota
sv: Kvot

en: Apply
sv: Applicera

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Node reference
sv: Nodreferens

en: Language code
sv: Språkkod

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Add message
sv: Lägg till meddelande

en: Offset
sv: Kompensera

en: Field settings
sv: Inställningar för fält

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Created by
sv: Skapad av

en: Created on
sv: Skapad den

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Author name
sv: Författarnamn

en: Delete selected content
sv: Radera valt innehåll

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Tools that enhance the user interface.
sv: Verktyg som utökar användargränssnittet.

en: The time that the message was created.
sv: Tidpunkten då meddelandet skapades.

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: Message ID
sv: ID-nummer för meddelande

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Rendered node
sv: Genererad nod

en: With selection
sv: Med urval

en: The message UUID.
sv: Meddelandets UUID.

en: The message language code.
sv: Meddelandets språkkod.

en: The message ID.
sv: ID-numret för meddelandet.

en: Delete message configuration
sv: Konfiguration för att radera meddelande

en: Deleted 1 message. | Deleted @count messages.
sv[0]: Raderade 1 meddelande.
sv[1]: Raderade @count meddelanden.

en: Message operations bulk form
sv: Meddelandefunktioner för massformulär

en: Deleted @count messages.
sv: Raderade @count meddelanden.
