Message (8.x-1.0-rc1) - en to am translation catalogue (22 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
