Message (8.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (76 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Text
ru: Текст

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Delete messages
ru: Удалить сообщения

en: Published
ru: Опубликовано

en: Message text
ru: Текст сообщения

en: Desc
ru: По убыванию

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Template
ru: Шаблон

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Messages
ru: Сообщения

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Node title
ru: Заголовок материала

en: Days
ru: Дни

en: Date created
ru: Дата создания

en: Quota
ru: Квота

en: Message Text
ru: Текст Сообщения

en: Apply
ru: Применить

en: Add another item
ru: Добавить ещё

en: Node reference
ru: Связь с материалом

en: Language code
ru: Код языка

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Offset
ru: Пропустить

en: Field settings
ru: Настройки поля

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Created by
ru: Автор

en: Created on
ru: Создано

en: Overview messages
ru: Обзор сообщений

en: Message templates
ru: Шаблоны сообщений

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Author name
ru: Имя автора

en: Published date
ru: Дата публикации

en: Message settings
ru: Настройки сообщений

en: messages
ru: сообщения

en: Delete selected content
ru: Удалить выбранные материалы

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ru[0]: Вы уверены, что хотите удалить это?
ru[1]: Вы уверены, что хотите удалить всё это?
ru[2]: Вы уверены, что хотите удалить всё это?

en: Full content
ru: Полная версия

en: Tools that enhance the user interface.
ru: Инструменты, которые дополняют пользовательский интерфейс.

en: The time that the message was created.
ru: Время создания сообщения.

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Weight for row @number
ru: Вес строки @number

en: Message ID
ru: № сообщения

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Purge settings
ru: Настройка очистки

en: Master
ru: Основной

en: Rendered node
ru: Обработанный материал

en: Replace tokens
ru: Замена токенов

en: Purge messages
ru: Очистка сообщений

en: Messages quota
ru: Квота сообщений

en: Message settings.
ru: Настройки сообщений

en: With selection
ru: С выделенным

en: The message UUID.
ru: UUID сообщения.

en: The message language code.
ru: Код языка сообщения.

en: The message ID.
ru: № сообщения.

en: Delete message configuration
ru: Удалить конфигурацию сообщения

en: Deleted 1 message. | Deleted @count messages.
ru[0]: Удалено 1 сообщение.
ru[1]: Удалено @count сообщения.
ru[2]: Удалено @count сообщений.

en: Messages older than
ru: Сообщения старше

en: Deleted @count messages.
ru: Удалено @count сообщений.

en: Delete selected messages
ru: Удалить выбранные сообщения
