Message (8.x-1.4) - en to vi translation catalogue (50 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Author
vi: Tác giả

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Enabled
vi: Bật

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Message
vi: Thông điệp

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: View
vi: Xem

en: Text
vi: Văn bản

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Page
vi: Trang

en: Published
vi: Đã công bố

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Anonymous
vi: Ẩn danh

en: Arguments
vi: Tham số

en: Template
vi: Mẫu

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Messages
vi: Thông báo

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: Node title
vi: Tiêu đề node

en: Days
vi: Ngày

en: Date created
vi: Ngày tạo

en: Quota
vi: Hạn ngạch

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Add another item
vi: Thêm mục

en: Node reference
vi: Tham chiếu node

en: Language code
vi: Mã ngôn ngữ

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Field settings
vi: Cài đặt trường dữ liệu

en: Created by
vi: Tác giả:

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Machine-readable name
vi: Tên có thể được máy nhận diện

en: Author name
vi: Tên tác giả

en: Delete selected content
vi: Xóa nội dung được chọn

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
vi[0]: Bạn có chắc muốn xoá mục này không?

en: Full content
vi: Nội dung đầy đủ

en: Tools that enhance the user interface.
vi: Các công cụ cải thiện giao diện người dùng.

en: Weight for @title
vi: Độ nặng cho @title

en: Weight for row @number
vi: Thứ tự cho dòng @number

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
