Message Filter (2.0.0) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Status
ku: ڕەوش

en: Error
ku: هەڵە

en: Warning
ku: ئاگاداری

en: Configuration
ku: شێوەپێدان
