Message Private (8.x-1.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Subject
hi: विषय

en: On
hi: चालू

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: All
hi: सभी

en: Off
hi: बंद

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Messages
hi: संदेश

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Limit
hi: सीमा

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
